Do ciekawej konfrontacji doszło w ostatniej kolejce I rundy podkarpackiej ligi młodziczek w piłce siatkowej grupa B. W obiektach MOSiR Stalowa Wola rozegrano turniej z udziałem zespołów: SMS Mielec I, SMS Mielec II, UKS Zaleszany oraz VEGA MOSiR Stalowa Wola.

Głównym wydarzeniem turnieju miał być mecz niepokonanych dotychczas zespołów SMS II i naszej VEGI. W meczach kontrolnych przed sezonem dwukrotnie zwyciężały mielczanki (zespół wbrew nazwie jest wyżej notowany niż SMS Mielec I). Zanim doszło do tego spotkania, Veganki rozegrały pierwszy mecz turnieju z SMS I i niespodziewanie uległy mielczankom po zaciętym, stojącym na dobrym poziomie spotkaniu.

Ostatni mecz turnieju między Vegą a SMS II Mielec dostarczył obserwatorom i uczestnikom meczu sporych wrażeń sportowych. W pierwszym secie żadna z drużyn nie uzyskała przewagi większej niż 2 pkt.W secie drugim dominowały mielczanki. Decydujący set dramaturgią przypominał set I w którym ponownie lepszy okazał się nasz zespół.

Był to ważny sprawdzian ze względów psychologii sportu i nasze dziewczęta zaliczyły go bardzo dobrze.

Zespół UKS Zaleszany, prowadzony przez trenera Mariana Godawskiego, cieszący się sympatią i wsparciem kibiców nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z zespołami mieleckimi.

Na półmetku rozgrywek grupowych Vega MOSiR zajmuje drugą pozycję w tabeli za SMS II Mielec mając tyle samo punktów co lider ale jeden stracony set więcej. UKS Zaleszany zajmuje 9 miejsce.

Wyniki turnieju w Stalowej Woli:

VEGA/SMS I 1:2 (22, -21, -15)
SMS I/UKS Zaleszany 2:0 (9, 6)
SMS II/UKS Zaleszany 2:0 (5, 3)
VEGA/SMS II 2:1 (23, -13, 13)

Skład VEGI: Prawica, Bełczowska, Florczak, Michalak, Brodziak, Juda, Oryszczak, Kołodziej, Krzyszczuk, Typiak, Pyrkosz, Tonderys, Nikolas (libero).
Trener: Edward Sroka.

DSC 0032

Back to top