W sobotę 22 lutego drużyna kadetek VEGA MOSiR zmierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z MKS San Pajda Jarosław 2. Spotkanie miało bardzo zacięty i wyrównany przebieg a walka o każdy punkt miała miejsce we wszystkich pięciu setach.

Szczególne emocje miały miejsce w drugim secie wygranym przez Vegę na przewagi oraz dramatycznym w przebiegu secie piątym. W całym meczu bardzo skuteczna w ataku była Natalia Szajowska, której nie mógł powstrzymać blok przeciwniczek. Dobrze na środku radziły sobie Karolina Olejarz i Anita Plizga notując dużą liczbę wybloków, które umożliwiły skuteczna obronę. Decydujący set rozpoczął się od wyniku 4:1 dla MKS SanPajda i do tego czasu trener Jakub Patkiewicz wykorzystał obydwa przysługujące mu czasy. Potem było 9:5 dla San Pajdy, a że "kobieta zmienną jest" to za chwilę zrobiło się 10:9 dla VEGI. Od tej chwili trwała walka punkt za punkt a nasza drużyna uzyskała piłkę meczową przy stanie 14:13. Niestety punkt zdobyły Jarosławianki a za chwilę następny i to one miały piłkę meczową. Veganki nie złożyły jednak broni i odzyskały prowadzenie. W końcówce meczu ciężar gry przyjęła na siebie najmłodsza w drużynie Ola Bazan, która dobrym odbiorem i skutecznymi atakami zdobyła punkty dające zwycięstwo w tym długim trwającym 2 godz. 16 minut meczu.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna kadetek zajmuje 4 miejsce i nadal ma szanse awansu na miejsce trzecie premiowane awansem do rozgrywek centralnych. Trzeba jednak wygrać z bezpośrednim rywalem do trzeciego miejsca czyli drużyną UKS Szóstka Mielec a w ostatniej kolejce z liderem rozgrywek drużyną MKS San Pajda Jarosław i liczyć na potknięcie Mielca w meczu z drugą drużyną z Jarosławia. Szanse niby niewielkie ale dopóki piłka w grze...

Mecz z Mielcem w sobotę 8 marca a z Jarosławiem pierwotnie miał się odbyć 15 marca ale ze względu na zajęcie w tym terminie hali MOSiR na turniej tańca termin jest ustalany.