28 sierpnia 2016r. na boiskach do piłki plażowej rozegrano WAKACYJNY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ TRÓJEK MIESZANYCH O PUCHAR DYREKTORA MOSiR W STALOWEJ WOLI – "BASENADA 2016". W turnieju wzięło udział 9 zespołów. Zawodniczki i zawodnicy to przede wszystkim mieszkańcy Stalowej Woli. Na turnieju również pojawili się zawodnicy i zawodniczki z Mielca, Niska i Rudnika.

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.  Mecz składał się z jednego seta i rozgrywany był do 21 punktów.

W grupie A bezkonkurencyjny okazał się „Fachowiec”, który wszystkie spotkania rozstrzygnął na swoją korzyść. Drugi zespół, który awansował do gier półfinałowych to zespół „Bez nazwy”.

W grupie B z trzema zwycięstwami, na pierwszym miejscu zakończył fazę grupową zespół „Mortka”, natomiast na drugiej pozycji uplasował się zespół „Wszystko jedno”, któremu jak się okazało w późniejszej fazie turnieju nie było wszystko jedno.

W pierwszym półfinale spotkały się zespoły „Mortka” i „Bez nazwy”. Od początku seta zaznaczyła się przewaga zespołu „Mortka”, składającego się z zawodniczki Vegi oraz dwóch juniorów z Orkana Nisko i to oni po wygranym secie świętowali awans do finałowego meczu turnieju.

Drugi półfinał został rozegrany pomiędzy drużynami ”Wszystko jedno” i „Fachowcem”. W tym meczu z kolei zwycięską ręką wyszedł zespół „Wszystko jedno”.

W rywalizacji o trzecie miejsce „Fachowiec” bardzo szybko rozprawił się z drużyną „Bez nazwy” 21-10 i tym samym zajął trzecie miejsce w turnieju.

W meczu finałowym drużyna ”Wszystko jedno” zrewanżowała się za przegrany mecz w grupie z ekipą „Mortka” odnosząc zwycięstwo 21-15.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1.    „Wszystko jedno”: Agata Zawierucha, Miron Zając, Bartek Puchowski.
2.    „Mortka”: Justyna Mortka, Kamil Zarewicz, Norbert Syrek.
3.    „Fachowiec”: Kamil Janczara, Katarzyna Hanejko, Krzysztof Wójcik.
4.    „Bez nazwy”: Jakub Bis, Dominika Piskorowska, Wojciech Zygmunt.
5.    „Różowe”: Weronika Juda, Anna Małkowicz, Emilia Piotrowska.
6.    „Reichert”: Wojciech Reichert, Marzena Dolak, Jacek Puchalski.
7.    „Obojętne”: Natalia Szajowska, Aleksandra Bazan, Sebastian Dymowski.
8.    „Ich troje”: Aleksandra Urbaniak, Mateusz Płeszka, Michał Sądej.
9.    „Karol”: Agata Michalak, Kinga Prawica, Wójciech Surma.

Nagrody indywidualne otrzymali:

  • Marzena Dolak – za ambitną i waleczną postawę podczas turnieju
  • Weronika Juda – najbardziej perspektywiczna zawodniczka turnieju

Zawodniczki na podium otrzymały pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, P. Dyrektora R. Nowaka. Hipermarket Kaufland i Pani Dyrektor Beata Gajowniczek ufundowała nagrody rzeczowe dla zwyciężczyń turnieju. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – sekcja piłki siatkowej VEGA.

Back to top