Na boiskach przy  letniej pływalni w Częstochowie 25 i 26 lipca odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Po raz drugi z rzędu uczestniczyła w nim para Vegi MOSiR Stalowa Wola Natalia Szajowska - Aleksandra  Bazan.

Po ubiegłorocznym 9 miejscu celem dziewcząt było zajęcie wyższej lokaty. Nie było to łatwe zadanie bo w turnieju wzięło udział 16 najlepszych par w Polsce w większości specjalizujących się w siatkówce plażowej.

Nasza para, wychowanki trenerów Jakuba Patkiewicza i Mirosława Sroki nie ma zbyt wielu możliwości pogrania w turniejach plażowych na wysokim poziomie bo na terenie Podkarpacia nie organizuje się ich dużo a wyjazdy po całej Polsce są niestety zbyt kosztowne. Pomimo wszelkich trudności dziewczyny pokazały że przy dobrym wyszkoleniu wyniesionym z hal siatkarskich i ambicji można nawiązać walkę również z „plażowiczkami”.

Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim w  którym druga porażka eliminuje z dalszej gry.

Pierwszy mecz z parą Agata Ceynowa - Julia Paszke (UKS Zatoka Pucka 95) Ola i Natalia zagrały zbyt nerwowo i przegrały 2:0.

Na szczęście Ola i Natalia pokazały charakter „Veganek” i w drugim meczu nie dały szans parze Aneta Matczak - Alicja Cybulska (UKS Esperanto Warszawa). Wygrały 2:0 po dobrej grze, w której Natalia kończyła prawie wszystkie piłki.

W następny spotkaniu, które decydowało o wejściu do czołowej ósemki nasz duet  zmierzył się z Katarzyną Szymańską - Martyną Jachimowicz (Zorza Wodzisław Śląski). Z parą tą dziewczyny miały okazję przegrać na półfinale MP w Katowicach trzy tygodnie wcześniej i teraz pałały żądzą rewanżu. Mecz potoczył się korzystnie dla Veganek, które nie dały rywalkom żadnych szans i po zwycięstwie 2:0 awansowały do najlepszej ósemki.

Stawką następnego meczu z parą Dominika Bylicka - Natalia Bogdanowicz (Budowlani Łódź) był awans do czołowej szóstki. Usztywniło to Natalię i Olę, które nie zagrały już tak swobodnie jak w poprzednich meczach. Porażka  2:0 (21:17, 21:18) i siódme miejsce w Polsce stało się faktem.

Po meczu dziewczyny długo były złe na siebie bo pary nawet do trzeciego miejsca były jak najbardziej w ich zasięgu. Niestety zabrakło ogrania pod presją w poważnych turniejach ale kiedy do nich dotarło, że są siódmą para w Polsce to były szczęśliwe, tym bardziej, że turniej stał na wysokim poziomie a są wyżej niż np: Wicemistrzynie Świata Szkół, które zakończyły zawody na 9 miejscu.

Mistrzostwo Polski zdobyła para Patrycja Jundził - Julia Gierczyńska pokonując w finale parę Martyna Kłoda - Magdalena Orlicka.

Natalia i Ola dziękują MOSiR Stalowa Wola za umożliwienie treningów i sfinansowanie wyjazdu na finał a także firmom Tech - Ekspert Południe Paweł Kalita i PPHU RENART Renata Wilewska - Kolano, które wspomogły zakup sprzętu (bielizna termoaktywna, bluzy, czapki, stroje do siatkówki plażowej) niezbędnego na takim wyjeździe, dzięki czemu nasze dziewczyny wyglądały profesjonalnie i mogły godnie reprezentować nasze Miasto.

7 para w PolsceIMG 20170725 093853879IMG 20170725 085427613

Back to top