W odbywającym się od czwartku na hali stalowowolskiego MOSiR Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej doskonale spisały się zawodniczki Vegi MOSiR Stalowa Wola.

W turnieju oprócz Vegi udział wzięły: Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Sparta Kraków, Szóstka Mielec, SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Sobieski 46 Lublin. Podopieczne trenera Jakuba Patkiewicza nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom.

Najpierw w rozgrywkach grupowych rozgromiły zespoły z Ostrowca i Lublina po 3:0 i awansowały do grupy finałowej turnieju. W grupie finałowej zmierzyły się z mistrzem woj. łódzkiego, zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego, który pokonały po bardzo dobrej grze również 3:0.

W meczu decydującym o pierwszym miejscu spotkały się ze "starymi znajomymi" z Podkarpackiej Ligi Kadetek zespołem SMS Szóstka Mielec. Mielczanki do tego meczu nie zaznały w turnieju porażki i miały ogromną ochotę na rewanż za porażki z Vegą w rozgrywkach ligowych. Niedzielny mecz dostarczył licznie zgromadzonej publiczności ogromnych emocji. Chociaż obydwa zespoły miały już zapewniony awans do półfinałów Mistrzostw Polski to stawką było pierwsze miejsce, które daje lepsze rozstawienie a także szanse na wylosowanie organizacji półfinału. Twarda walka trwała przez cały mecz o każdy punkt. Po wygraniu pierwszego seta drugi padł łupem mielczanek. W trzecim secie Vega miała piłkę setową przy stanie 24:23 ale zepsuła zagrywkę i za chwilę to mielczanki wygrały seta 27:25. W czwartym secie mieleckie siatkarki wygrywały już 21:18 ale "veganki" pokazały, że są Mistrzyniami Podkarpacia nie przez przypadek i wygrały tego seta do 23. Piąty set to popis gry naszych siatkarek, które przy głośnym dopingu publiczności pewnie wygrały do 8 i zapewniły sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca.

Jest to pierwszy w historii awans do półfinału siatkarek ze Stalowej Woli. Warto podkreślić, że osiągnięty został przy pomocy własnych wychowanek co na poziomie 16 najlepszych drużyn w Polsce nie zdarza się często.

Niestety na tym sukcesie cieniem położyła się wiadomość o osobistej tragedii trenera naszej drużyny. Dziewczyny na ceremonii dekoracji wystąpiły w koszulkach upamiętniających zmarłą w trakcie turnieju żonę J. Patkiewicza, Małgorzatę. Ogromne wyrazy współczucia dla trenera.

PICT0138

Vega MOSiR Stalowa Wola: (od lewej) Anita Plizga, Dominika Piskorowska, Dominika Stępień, Katarzyna Dąbrowicz, Agnieszka Sibiga, Aleksandra Bazan, Anna Czerwonka, Aleksandra Urbaniak, Natalia Szajowska (kapitan), Aneta Mierzwa, Weronika Pokój, Agata Zawierucha (libero), Katarzyna Hanejko. Trenerzy: J. Patkiewicz, M. Sroka.