W Rzeszowie odbył się finał wojewódzki rozgrywek Kinder + Sport (nieoficjalne Mistrzostwa Polski) w mini siatkówce dziewcząt. W turnieju wzięło udział 45 najlepszych drużyny z woj. podkarpackiego wyłonionych we wcześniejszych rozgrywkach eliminacyjnych.

Drużyny rywalizowały w kategoriach dwójek, trójek i czwórek a stawką był tytuł Mistrzyń Podkarpacia i awans do ogólnopolskiego finału który odbędzie się w Zabrzu pod koniec czerwca. Awans uzyskiwały zespoły z dwu pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej

Vega MOSiR Stalowa Wola wystawiła dwie drużyny w kategorii czwórek. Zespół Vegi I w składzie Anita Bazan, Julia Budziło, Kornelia Budziło, Gabriela Pelic, Gabriela Sokulska, Amelia Strugalska trener Jakub Patkiewicz bronił tytułu Mistrzyń Podkarpacia wywalczonego rok wcześniej i zaliczany był do faworytów turnieju. Zespół Vegi II w składzie Aniela Ambroszko, Julia Banach, Maja Czarnecka,Wiktoria Kruczek trener Mirosław Sroka stanowiły dziewczęta zaczynające dopiero swoja przygodę z siatkówką i już sam awans do turniej finałowego był dla nich dużym osiągnięciem. Ze względu na dużą liczbę spotkań sety rozgrywane były do 11 a ew.trzeci set do 7.

Zespół Vegi I rozgrywki grupowe i ćwierćfinał wygrał bez problemów aż w półfinale trafił na drużynę Przemyśla (wicemistrzynie Podkarpacia w poprzednim sezonie). Przemyślanki bardzo chciały się zrewanżować za ubiegłoroczne porażki w finale wojewódzkim i finale ogólnopolskim.

Dodatkowo stawką meczu było co najmniej drugie miejsce a więc premiowane awansem a kto przegrywał nie miał szansy na awans. Mecz był bardzo zacięty i stojący na niezłym poziomie .W pierwszym secie pomimo piłki setowej nie udało się Vedze skończyć seta i Przemyśl wygrał 15:13.

W drugim secie Przemyśl miał piłkę meczową ale Vega wytrzymała presję i wygrała seta 14:12 .

Trzeci decydujący set który miał być rozgrywany do 7(przy dwu punktach przewagi) okazał się prawdziwym horrorem. Raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie i miała piłki meczowe ale więcej opanowania wykazały zawodniczki Vegi i to one wygrały 16:14 !!!

W meczu finałowym rozpędzone Veganki zmiotły Spartę Rzeszow wygrywając do 3 i do 4 i zdobyły tytuł Mistrzyń Podkarpacia drugi rok z rzędu.

Drużyna Vegi II mimo walecznej postawy zdołała wygrać tylko seta i zajęła 11 miejsce.

IMG 20190511 152209519

Back to top