W sobotę 3 stycznia kadetki VEGA MOSiR Stalowa Wola rozegrały pierwsze ligowe spotkanie w 2015 r. W Mielcu zmierzyły się z niepokonaną dotąd UKS SMS Szóstką Mielec a stawką był fotel lidera w Podkarpackiej Lidze Kadetek.

Nasze siatkarki rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane i szybko odskoczyły na 9:3 do czego przyczyniła się seria bardzo dobrych zagrywek Anety Mierzwy. W dalszej części seta mielczanki otrząsnęły się z początkowej niemocy i rozpoczęły pogoń punktową . Trwała twarda walka o każdy punkt ale miejscowe systematycznie odrabiały straty, żeby doprowadzić w końcu do stanu 17:17. Wtedy trener Patkiewicz po raz kolejny w ostatnim czasie popisał się "trenerskim nosem" wpuszczając na boisko Aleksandrę Bazan i Dominikę Stępięń. Nasza drużyna odbudowała przewagę wygrywając dość spokojnie seta do 21. Drugi set "veganki" rozpoczęły od wypracowania przewagi 8:4 i chociaż "Szóstka" robiła co mogła to Vega oni na chwilę nie oddała prowadzenia wygrywając pewnie do 17. Trzecia partia zaczęła się od pierwszego w meczu prowadzenia mielczanek 3:2 ale po chwili zrobiło się 3:9 dla VEGI i wtedy stalowowolanki, które dbają aby na ich meczach nie było nudno...... stanęły. Dosyć licznie zgromadzona mielecka publiczność miała przez chwilę nadzieje na odwrócenie losów spotkania tym bardziej że Szóstka wyszła na prowadzenie 17:16. Vega nie pozwoliła jednak wydrzeć sobie zwycięstwa. Doskonałe ataki rozgrywającej, bardzo dobre spotkanie Natalii Szajowskiej, dobre obrony Agaty Zawieruchy i Katarzyny Hanejko, świetne zagrywki Dominiki Stępięń i Anity Plizgi, dobre bloki i ataki Kasi Dąbrowicz i dynamiczne ataki oraz doskonała "kiwka" Oli Bazan spowodowały że mielczanki zdobyły już tylko jeden punkt i przegrały trzeciego seta do 18.

Po tym meczu Vega objęła fotel lidera i jest jedyną niepokonaną drużyną na jeden mecz przed końcem pierwszej rundy rozgrywek grupy finałowej.

UKS SMS Szóstka Mielec – VEGA MOSiR Stalowa Wola 0:3 (21:25, 17:25, 18:25)

VEGA MOSiR wystąpiła w składzie: Czerwonka, Mierzwa, Dąbrowicz, Hanejko, Szajowska, Plizga, Zawierucha (libero) oraz Bazan, Stępień. Trener J. Patkiewicz.