W minioną sobotę najmłodsza grupa rozgrywkowa VEGI MOSiR – młodziczki, rozegrały w "małej" sali MOSiR, zawody kontrolne w ramach przygotowań do sezonu 2015/2016. Przeciwniczkami naszych dziewcząt były dwa zespoły SMS „Szóstka” Mielec z roczników 2001 i 2002 zgłoszonych do rozgrywek w nadchodzącym sezonie.

Nasza drużyna oparta na dziewczętach z rocznika 2002 została podzielona na dwa zespoły co dało możliwość rozegrania formy turniejowej. Przyjęto formułę, że punktowany jest każdy wygrany set (1 p.) w systemie: zespoły mieleckie przeciwko zespołom stalowowolskim. Dla naszych dziewcząt był to pierwszy w takiej oprawie, sprawdzian dyspozycji meczowej zespołu i poszczególnych zawodniczek w konfrontacji z przeciwnikiem z zewnątrz, co rzutowało na zróżnicowany poziom gry w poszczególnych setach, chociaż dla trenera Edwarda Sroki zawody miały charakter głównie szkoleniowy. Lepiej dysponowane okazały się dziewczęta mieleckie, które w łącznej punktacji wygrały zawody w stosunku 7:5 (rozgrywano mecze 3 – setowe bez względu na wynik). Trenerzy zespołów uznali sprawdzian za bardzo wartościowy i umówili się na rewanż w Mielcu.

Nasze dziewczęta wystąpiły w następujących składach:
- Weronika Juda, Zuzanna Rej, Agata Michalak, Karina Krzyszczuk, Kamila Florczak, Oliwia Oryszczak

oraz

- Kamila Brodziak, Zuzanna Bełczowska (wyróżnienie), Wiktoria Kołodziej, Aleksandra Pyrkosz, Karolina Tonderys, Sylwia Typiak, Oliwia Nikolas (Libero)

Ze względów rodzinnych nieobecna była jedna podstawowych naszych młodziczek – Kinga Prawica.

0143014401450146

Back to top