Jak co roku, na terenie całego kraju trwa akcja promocyjna siatkówki wśród dzieci szkół podstawowych. W rozgrywkach uczestniczy corocznie, średnio ok. 20 tysięcy dziewcząt i chłopców z różnorodnych środowisk, organizacji, klubów, stowarzyszeń itp.

Przedsięwzięciu od początku jego realizacji patronuje KINDER - firma o światowej renomie, która jest również fundatorem nagród rzeczowych dla uczestników już od szczebla finałów wojewódzkich.

Zakończona została kolejna edycja rozgrywek wojewódzkich (sezon 2014/2015). 17 maja w hali POSiR w Przemyślu odbył się finałowy turniej  województwa podkarpackiego w mini siatkówce dziewcząt szkół podstawowych pn. KINDER+SPORT.

Przeprowadzone wcześniej turnieje kwalifikacyjne wyłoniły 38 zespołów z całego województwa:

  • 16 zespołów „dwójek” (kl. IV)
  • 12 zespołów „trójek” (kl. V)
  • 10 zespołów „czwórek” (kl. V)

Łącznie w turnieju uczestniczyło ponad 130 dziewcząt (zawodniczki podstawowe i rezerwowe). Wśród finalistek znalazło się sześć zespołów ze Stalowej Woli (po dwa w każdej kat. wiekowej) co jest najlepszym dotychczasowym osiągnięciem naszego środowiska siatkarskiego. Dziewczęta z klas IV i V zagrały na miarę swoich aktualnych możliwości zajmując miejsca 5 – 8. Najbardziej emocjonująca i stojąca na najwyższym poziomie była rywalizacja w kat. „czwórek”. W rozgrywkach grupowych (grano w dwóch grupach do 15 pkt) do ostatniego meczu nie było wiadomo które zespoły znajdą się w pierwszej czwórce. Ostatecznie do rozgrywki o medale zakwalifikowały się  dwa zespoły z Mielca i dwa zespoły ze Stalowej Woli. System gier spowodował, że zarówno nasze jak i mieleckie zespoły musiały rozegrać „półfinały” między sobą.

W efekcie w walce o najwyższe trofea spotkały się:

  • o III miejsce: Mielec II – Stalowa Wola II (13:20)
  • o I miejsce: Mielec I – Stalowa Wola I (20:17)

Miłą niespodziankę sprawił zwłaszcza zespół Stalowej Woli II, który zagrał najlepszy swój mecz w turnieju i pewnie sięgnął po brązowy medal wygrywając wysoko z faworyzowanym zespołem Mielca II. Brawo!!! Należy dodać, że w zespole II grały dwie V – klasistki. W meczu o „złoto” stojącym na bardzo wysokim poziomie nieznacznie lepsze okazały się mielczanki.

Ostateczna kolejność finałowa:

  1. MKS Szóstka Mielec I – złote medale
  2. Stalowa Wola I – srebrne medale
  3. Stalowa Wola II – brązowe medale
  4. MKS Szóstka Mielec II

Wielkie brawa dla dziewcząt obu zespołów za godne reprezentowanie Stalowej Woli zarówno pod względem sportowym jak i kulturowym. Dziewczęta usłyszały wiele pochwał oraz otrzymały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Osiągnięte przez dziewczęta wyniki są dużym sukcesem naszego środowiska zwłaszcza, że wydarzyło się to po raz pierwszy w historii mini siatkówki Stalowej Woli. Jednocześnie jest to potwierdzeniem, zaangażowania animatorów stalowowolskiej siatkówki nie tylko w pogoń za wynikami sportowymi w grupach starszych ale również w wychowanie sportowe dzieci szkół podstawowych.

I co najważniejsze: nasze dwa zespoły i zespół Mielca I, uzyskały awans do Finału Krajowego KINDER + SPORT, które odbędzie się w Krakowie w dniach  2-5.07.2015r.

kinders

Oto nasze medalistki (od prawej): Sylwia Typiak, Kinga Prawica, Agata Michalak, Zuzia Rej, Kamila Florczak, Trener - Edward Sroka, Oliwia Oryszczak, Zuzia Bełczowska, Wiktoria Kołodziej, Karina Krzyszczuk. Na parkiecie kartony z nagrodami :)

Edward Sroka

Back to top