Dobiegają końca rozgrywki fazy grupowej Podkarpackiej Ligi Kadetek. Vega MOSiR wystawiła w tych rozgrywkach dwa zespoły. Doskonale spisuje się pierwsza drużyna, która z 10 rozegranych spotkań przegrała tylko jedno w Mielcu z tamtejszym SMS Szóstką. W sobotę 15 listopada 2014 roku doszło do udanego rewanżu.

W hali stalowowolskiego MOSiR nasze siatkarki wzięły srogi odwet za porażkę 1:2 w Mielcu. Od początku sobotniego spotkania "Veganki" były bardzo skoncentrowane i nie dały rozwinąć skrzydeł przeciwniczkom. Nie pomógł mielczankom doping grupy kibiców, która przybyła na mecz z Mielca. Cała drużyna Vegi zagrała bardzo dobrze wygrywając z najmocniejszym przeciwnikiem w grupie 2:0. Na cztery spotkania przed końcem rozgrywek grupowych dziewczyny trenera Jakuba Patkiewicza zajmują I miejsce w grupie i brakuje im jednego wygranego seta do zapewnienia sobie awansu do fazy finałowej. Zagrają w niej po trzy najlepsze zespoły z dwu grup eliminacyjnych.

Drugi zespół Vegi złożony z młodszych siatkarek zajmuje w tabeli czwarte miejsce mając tyle samo punktów co trzecia Siarka Tarnobrzeg i nadal ma szanse na wywalczenie miejsca premiowanego awansem do grupy finałowej.

Vega MOSiR startuje też w kategorii juniorek gdzie z braku w klubie starszych dziewcząt również występuje drużyna kadetek. W zderzeniu z dwa a nawet trzy lata starszymi przeciwniczkami nasza drużyna prezentuje się bardzo dobrze zajmując w tej chwili 5 miejsce w 10 zespołowej lidze juniorek. Najbliższy mecz z Developresem SkyRes V LO Rzeszów II już w niedzielę 23.11.2014 r. o godz. 10.00 w hali stalowowolskiego MOSiR. Zapraszamy wszystkich kibiców, wśród których rozlosujemy kupony do Pizzerii Rustica 2 ufundowane przez właściciela p. Mariusza Piekarza.

Vega MOSiR Stalowa Wola - UKS SMS Szóstka Mielec 2:0 (25:18, 25:20)
Vega MOSiR Stalowa Wola - KS Wisłoka Dębica 2:0 (25:16, 25:11)

Vega MOSiR Stalowa Wola wystąpiła w składzie: Szajowska, Plizga, Hanejko, Bazan, Dąbrowicz, Stępień, Zawierucha (libero) oraz Sibiga, A. Mierzwa, Urbaniak, Czerwonka. Trener J. Patkiewicz. Widzów: 70.

Vega MOSiR Stalowa Wola 2 – UKS SMS Szóstka Mielec 0:2 (16:25, 14:25)
Vega MOSiR Stalowa Wola 2 - KS Wisłoka Dębica (25:8, 25:10)

Vega MOSiR Stalowa Wola 2 grała w składzie: K. Mierzwa, Laskowiecka, Pokój, Olko, Tarnawska, Hodorek, oraz Sagatowska, Szot. Trener M. Sroka.

Vega Mosir Stalowa Wola

Back to top