W Katowicach 27 i 28 czerwca odbył się jeden z czterech półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Wystąpiło 16 par z województw śląskiego, małopolskiego, opolskiego i podkarpackiego, w tym m.in. para Ciesielska-Cholewiak, która miesiąc temu wywalczyła drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Szkół na turnieju w Polinezji Francuskiej.

W gronie półfinalistek Podkarpacie reprezentowały trzy pary: mistrzynie województwa Małgorzata Konieczny - Aleksandra Świątkowska (Mielec), trzecia para województwa Aleksandra Bazan - Natalia Szajowska (VEGA MOSiR Stalowa Wola) i czwarta para Weronika Pokój - Agata Zawierucha (VEGA MOSiR Stalowa Wola). Druga para województwa Agnieszka Konieczny - Ala Konieczny nie wystąpiła z przyczyn osobistych i ich miejsce w turnieju zajęła dodatkowa para ze Śląska. Cztery pierwsze pary półfinału uzyskiwały awans do finału MPJ który odbędzie się 25 i 26 lipca w Częstochowie.

Wśród par które awansowały znalazła się para VEGI MOSiR Bazan - Szajowska. Nasza para, która nie mogła się przygotować prawidłowo do Mistrzostw Podkarpacia ze względu na maturę Natalii pokazała, że ich forma zwyżkuje i z 9 parą juniorek Polski z 2016 będzie trzeba się liczyć i w tym sezonie. Chociaż zajęły czwarte miejsce to awans po raz drugi z rzędu do finału Mistrzostw Polski, w którym spotka się 16 najlepszych par w Polsce jest dużym sukcesem całego klubu, który przecież nie specjalizuje się w siatkówce plażowej ale niezłe wyszkolenie pozwala dziewczynom na nawiązanie walki z parami specjalizującymi się w tej odmianie siatkówki.

O pechu może mówić para mielecka trenująca na co dzień w SMS Spała, która zajęła piąte miejsce i nie awansowała do finału. Druga para VEGI MOSiR Pokój - Zawierucha pomimo ambitnej walki przegrała swoje mecze i zajęła 13 miejsce. Pozostałe miejsca dające awans zajęły pary ze Śląska a turniej wygrały vice-mistrzynie Świata.

podium polfinału

vega polfinal

 

Back to top