W dniach 22-23 lipca w Mysłowicach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów w siatkówce plażowej połączony z Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w tej dyscyplinie. Jedyną parą kadetek z woj. podkarpackiego, która wywalczyła awans do finału była para Vegi MOSiR Stalowa Wola:Aleksandra Bazan / Aleksandra Urbaniak.

Nasza para miała niestety nienajlepsze rozstawienie ponieważ już w pierwszym meczu spotkała się z ubiegłorocznymi wicemistrzyniami Polski w tej kategorii wiekowej.   Para z woj warmińsko-mazurskiego Monika Gorzka i Joanna Karpińska  z MKS Zryw Volley Iława okazała się za mocna dla veganek ale szczególnie w drugim secie debiutujące na imprezie tej rangi Ole walczyły zaciekle wychodząc nawet na prowadzenie 9:8 i 13:12. Niestety końcówka należała do faworytek, które ostatecznie wygrały seta  21:16 i cały mecz 2:0 ( 21:11 , 21:16). Iławianki powtórzyły wynik ubiegłoroczny i w tym roku również sięgnęły po srebrny medal, tak że nasze dziewczyny spadły z "wysokiego konia". Drugi mecz w turnieju rozgrywanym systemem brazylijskim był meczem o życie w turnieju. Przeciwniczkami  pary trenera Jakuba Patkiewicza była para z województwa pomorskiego Agata Ceynowa/ Julia Paszke z UKS ZATOKA 95 Puck. Dziewczyny Pucka okazały się bardzo dobrą parą i stoczyły morderczą walkę z naszymi Aleksandrami. Po wyrównanych setach w końcówkach lepsze okazały się pomorzanki wygrywając 2:0 (21:17, 21:18 ) i zajęły w cały turnieju 9 miejsce. Nasza para w swoim debiucie zajęła 13 miejsce co na 350 par startujących w całych rozgrywkach jest bardzo dobrym wynikiem. Tym bardziej że nasze dziewczyny nie specjalizują się w tej odmianie siatkówki i do rozgrywek przystąpiły bez jakichś specjalnych przygotowań. Ponadto Ola Bazan będzie kadetką jeszcze w przyszłym roku i będzie mogła powalczyć w tej kategorii wiekowej z rówieśniczkami bogatsza o doświadczenia tegoroczne. Ola Urbaniak w przyszłym roku wystartuje w kategorii juniorek ale nabyte doświadczenie na pewno będzie procentować. Cała impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Mecze odbywały się na boiskach, na których w 2013 r zorganizowane były Mistrzostwa Świata, na obiektach mysłowickiego MOSiR przy pięknym kąpielisku. Organizatorzy zadbali o oprawę godną Mistrzostw Polski. Każda para została wprowadzona i przedstawiona przez spikera nie zabrakło również hymnu narodowego i wciągania flagi na maszt. Mistrzostwo Polski zdobyła para SMS Łódź Martyna Kłoda / Aleksandra Patek.

FILE0010 1FILE0012 1FILE0015 1FILE0023 1FILE0027 1FILE0029 1FILE0037 1FILE0040 1FILE0042 1