12 sierpnia odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w siatkówce plażowej Kobiet o Puchar Dyrektora Hipermarketu Kaufland. Na boiskach plażowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji stanęło 17 par.

Zawodniczki występujące w turnieju to głownie reprezentantki sekcji Vega MOSiR Stalowa Wola. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach jednocześnie. Zawodniczki zostały rozstawione w czterech grupach po cztery zespoły, gdzie rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Pary rozgrywały jednego seta do 21 punktów. Dziewczęta dzielnie znosiły trudy upalnych dni i na boisku zostawiały wiele energii. Można było zaobserwować wiele ciekawych zagrań i ambitnych obron. Po zmaganiach grupowych do rywalizacji stanęła najlepsza ósemka turnieju.

System „pucharowy” rozstrzygał o dalszych losach drużyn. Najciekawszy przebieg miał półfinał pomiędzy parami NataliaSzajowska / Karolina Mierzwa a Aleksandra Bazan / Katarzyna Hanejko. Zawodniczki grały punkt za punkt i do końca nie było wiadomo, która para rozstrzygnie mecz na swoja korzyść. Jednak większą koncentracją w końcówce wykazały się Natalia Szajowska z Karoliną Mierzwą, które pokonały uważane za faworytki rywalki 21-18 i tym samym zapewniły sobie miejsce w meczu finałowym. Na uwagę również zasługuje półfinał pomiędzy Oliwią Tarnawską / Katarzyną Olko a Julią Giecko / Kamilą Brodziak. Te ostatnie szybko pokonały starsze koleżanki w stosunku 21-14. W meczu o trzecie miejsce para Aleksandra Bazan /Katarzyna Hanejko gładko pokonała parę Katarzynę Olko / Oliwię Tarnawska 21-6. W meczu finałowym para Natalia Szajowska / Karolina Mierzwa nie pozostawiła złudzeń i szybko rozprawiła się z parą będącą największą niespodzianką turnieju Julię Giecko /Kamilę Brodziak 21-8.

Każda uczestniczka turnieju otrzymała słodki upominek, natomiast zawodniczki z podium otrzymały pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez hipermarket Kaufland i Panią Dyrektor Beatę Gajowniczek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował nagrody rzeczowe dla zwyciężczyń turnieju. Klasyfikacja końcowa turnieju: