Na zakończenie pierwszej rundy finałów Podkarpackiej Ligi Kadetek VEGA MOSiR Stalowa Wola rozegrała w sobotę spotkanie w Łańcucie z MKS Łańcut. Siatkarki trenera Patkiewicza przystąpiły do tego spotkania mało skoncetrowane, co spowodowane było być może faktem dwukrotnego pokonania Łańcuta w tym sezonie. Gospodynie chciały się zrewanżować za dotychczasowe porażki i zagrały bardzo ambitnie.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia łańcucianek 9:2, wszystkie siatkarki VEGI psuły w tym okresie nawet proste piłki a dwie przerwy wykorzystane przez trenera Patkiewicza nie przyniosły żadnych rezultatów. Przy stanie 16:5 trener veganek wpuścił na boisko specjalistkę od "gaszenia boiskowych pożarów" Anetę Mierzwę, która popisała się dwiema doskonałymi akcjami w obronie. Na tablicy wyników był wynik 18:7 gdy na zagrywkę powędrowała Aleksandra Bazan. Seria bardzo trudnych zagrywek w jej wykonaniu utrudniła drużynie z Łańcuta dobre rozegranie i skuteczny atak a VEGA wreszcie zaczęła bronić. Świetnie w tym elemencie zagrała, jak zwykle zresztą, Kasia Hanejko wspomagana przez Agatę Zawieruchę a kolejne kontry na punkty zamieniała "ogniomistrz” Mierzwa i wynik zmienił się na 18:15. Zdenerwowane łańcucianki zaczęły popełniać błędy co skrzętnie wykorzystywała VEGA odrabiając punkt po punkcie, wychodząc w końcu na prowadzenie 23:22 i wygrywając seta do 23. Rozpędzona VEGA w drugim secie zdemolowała MKS prowadząc 18:8 i wygrywając do 12. W połowie seta dobrze grającą Dominikę Stępień zmieniła Ania Czerwonka, która również zaliczyła udany występ. MKS poderwał się jeszcze do gry w trzecim secie i przez większość seta trwała walka punkt za punkt ale w końcówce dobre bloki Kasi Dąbrowicz, skuteczna gra w ataku i zagrywką Anity Plizgi i Vega mogła się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.

VEGA przystępuje do rundy rewanżowej z pozycji lidera mając jeden punkt przewagi nad SMS Szóstką Mielec i dwa nad San-Pajdą Jarosław i Developresem SkyRes V LO Rzeszów.

Najbliższy mecz kadetek w Stalowej Woli odbędzie się 24.01.2015 (sobota) o godz. 16.00 z drużyną Developres SkyRes V LO Rzeszów. Zapraszamy!

MKS Łańcut – VEGA MOSiR ST.WOLA 0:3 (23:25, 12:25, 22:25)

VEGA MOSiR: Stępień, Bazan, Dąbrowicz, Hanejko, Szajowska, Plizga, Zawierucha (libero) oraz Mierzwa, Czerwonka. Trener J. Patkiewicz.

pict0089pict0090pict0095pict0096pict0097pict0099pict0101pict0102pict0104pict0106pict0107

Back to top