Doskonale spisały się siatkarki Vegi MOSiR Stalowa Wola, które 13 i 14 września brały udział w przedsezonowym turnieju w Sandomierzu. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorek i kadetek. Ponieważ Vega nie dysponuje juniorkami to jako juniorki zagrał pierwszy zespół kadetek Vegi a w kadetkach wystąpił zespół drugi.

W kategorii juniorek zespół prowadzony przez trenera Patkiewicza poradził sobie doskonale pokonując starsze o 2-3 lata przeciwniczki. Vega wygrała kolejno: z Sandomierzem 3:1, z Grybowem 3:2 i z Nową Dęba 3:0 i zajęła 1 miejsce. Najlepszą zawodniczką w drużynie Vegi została wybrana Natalia Szajowska.

Druga drużyna Vegi, którą tworzą ubiegłoroczne młodziczki, dodatkowo osłabione przejściem trzech zawodniczek do pierwszej drużyny, również pokazała się z dobrej strony. Po dwu przegranych ale wyrównanych meczach z rok starszymi Opatowem I (0:2) i z Sandomierzem I (1:2) przyszły mecze z rówieśniczkami wygrane przez podopieczne trenera M. Sroki: z Opatowem II (2:0) i Sandomierzem II (2:0). W kategorii kadetek Vega zajęła 3 miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny kadetek została Weronika Pokój. Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Sandomierza a drugie z Opatowa.

123

Teraz przed ,,vegankami” zmagania ligowe. W tym sezonie Vega MOSiR Stalowa Wola wystawi drużyny w trzech kategoriach wiekowych: juniorkach, kadetkach (dwie drużyny) i młodziczkach. Jako pierwsze wystartują juniorki, które już 28 września 2014 o godz. 10 podejmą na hali stalowowolskiego MOSiRU drużynę San Pajda Jarosław II.

Tydzień później wystartują kadetki i młodziczki. Zapraszamy na mecze wszystkich kibiców siatkówki.

Back to top